Jump to content

ex-YU cetovanje (SCG, CRO, MK, BiH, SLO)


Ezza

Recommended Posts

Ne, nemam. Ovo "biti s s osobom do koje mi je stalo" nije se odnosilo na seks. Odnosilo se opcenitije na "biti s nekim" u smislu "biti pored nekog, uz nekog do koga ti je stalo, da tako kazem 'aseksualno', jer te doticna osoba ne privlaci u seksualnom smislu". Dakle, bez ikakvih seksualnih konotacija, ali uz citavu paletu ostalih osjecaja i njihova izrazavanja kroz, primjerice, dodirivanje (dakako, ne spolnih organa), grljenje, mazenje, ljubljenje isl.

A kako vi ostali stojite s ljubljenjem, grljenjem itd? Da li vam to dolazi u obzir ili ne?

Link to post
Share on other sites

O da, to svakako, osjetiti nekoga pored sebe, njegov dodir, je nešto vrlo važno, bez toga se po meni ni nemože uspostavit istinska veza ni na psihološkoj razini. To je ono nešto posebno, osjećaj ugode, opuštenosti, zaštićenosti. Maženje, ljubljenje, a kaj se mene tiče najviše zagrljaj, ležiš u krevetu zagrljen i više ti ništa netreba. Mislim, ako toga nema onda je takav odnos jednak prijateljstvu, zar ne? Zato se ja često pitam što ja to zapravo želim i bi li mi prijatelji bili dovoljni. Pošto su i oni gejevi i vole nježnosti rado bi s menom podijelili takve trenutke, al ja sam zapravo taj koji se ustručava jer mi se onda gube granice između veze i prijateljstva. Kažu mi da se netrebam s tim opterećivat, al ja ipak čekam osobu koja će u meni pobuditi intenzivniju želju za bliskošću.

Uglavnom, htjedoh te pitati... Kažeš zadovoljan si s tim kakav jesi. Ja baš i nisam jer pazi, ipak je ogromnoj većini ljudi seks izuzetno bitan u vezi, još i više u gej zajednici. Teško je pronaći partnera koji bi me kao takvog prihvatio, uzeo bi me za prijatelja a za dečka si našao nekog drugog. Pa kako se nosiš s tim?

Link to post
Share on other sites

Ti si u stvari taktilac.

(taktilan seks = seks bez penetracije)

Inače, ne mislim da je život prazan i bez dece.

Ukoliko je čovek jako human, pomaže drugim ljudima, prenosi im znanje, njegove će život biti ispunjen, a to što nema dece nije kriv.

Sećate li se najlepše dečje emisije u bivšoj Jugoslaviji? Zvala se ,,Kocka, kocka, kockica'' i vodio ju je Branko Kockica, koga su deca obožavala i sad ga obožavaju.

Znate li da on nema decu, a koliko ljubavi im daje?

Uvek pomislim da bi sa mnom mogla biti slična priča.

Moj hobi je pisanje, a interesantno je da volim pisati bajke, pa ako bude sreće jednu ću ponuditi izdavačkoj kući kao slikovnicu. Mislim da bi se mnoga deca radovala.

S druge strane postoje mnogi koji imaju decu, ali koji se nisu usrećili. Prijatelja od mog oca ćerka je nedavno izbacila iz stana. Grozne se stvari dešavaju.

Starost je teška i onima koji imaju decu. Kom je unuku, starijem od 20 godina strašno stalo do bebe i dede? Na žalost, ali tako je.

Link to post
Share on other sites

@orijan

Slazem se sa svime sto si napisao: istina je da je seks svima jako bitan i da je gotovo svaki segment "naseg" drustva seksualiziran (pri tome je najcesce rijec o heteroseksualizirnosti). I moram priznati da u takvom kontekstu nije lako nositi se s aseksualnoscu (kao sto si u nekom postu napisao: gej pa jos aseks - kome to treba?). I da ti se moze dogoditi da te ili ne uzimaju za ozbiljno (tipa: "naletjet ces na nekog za kim ces poludjeti i tko ce te napaljivati, pa ces vidjeti kako ce tvoja aseksualnost nestati..."), da misle da je to neka prolazna faza ili slicno, ili pak da te proglase totalnim frikom. A to sve moze covjeka prilicno isfrustrirati. Ali meni je ok, ne znam zasto, valjda zato sto sam i inace malo "drukcija" (ne samo u sferi seksualnosti) i nije mi uvijek najbitnije sto drugi misle, pogotovo ako se ja tako dobro osjecam. A osjecam se. I bez romanticne ljubavi u zivotu. Doduse, trenutno sam u necem sto bi se mozda moglo nazvati "pocetkom veze", pa me zanima kako ce se stvari dalje odvijati... :)

hm...

Ali, daj, ne brini: naci ces nekoga tko ce te voljeti i prihvatiti takvog kakav si, koji ce biti spreman na kompromise i postivati tvoje zelje i osjecaje. Pa znas da ima gejeva kojima "nije sve u seksu".

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio uvjeren da si ti muško, sori, gej me odma asocira na muški spol :). A mislim da je ipak curama malo lakše, dečki su još više zapaljeni za sex, ne kaže se bez razloga da se pederi troše ko zečevi, naravno, to je čisto generaliziranje, al u svakoj generalizaciji ima i istine :). Nečini ti se ipak da ima razlike?

Link to post
Share on other sites

hm, ja se zapravo rodno izbjegavam odrediti... :oops: ako vec trebam nesto reci, bilo bi to nesto tipa genderqueer. ne volim kad mi se govori da sam zensko. a i izgledam relativno androgino :)

cuj, ne znam kakve su hetero cure, ali lezbijke su prilicno napaljene sto se seksa tice. i ova moja aseksualnost zvuci jako lose u njihovom kontekstu: ako spomenem da mi seks nije vazan i da bih da do njega nikad ne dode, jer me drugi oblici iskazivanja ljubavi ispunjuju, a seks mi je nezamisliv, jednostavno odmah na pocetku ispadam iz cijele price i ne dolazim u obzir. nitko vise nije zainteresiran za mene, ne samo u seksualnom, nego, zna se dogoditi - i to je zbilja ponekad zalosno - niti u bilo kojem drugom smislu.

a koliko mogu prosudivati, gej decki fakat znaju biti mozda i "gori", premda je istina da ne treba generalizirati... recimo, vecina ih se mozda ipak uklapa u okvir koji mi sad generaliziramo. pa ipak, doista vjerujem da ima onih kojima seks i nije toliko bitan, samo ih je mozda teze pronaci, jer su ovi drugi "glasniji" i uklapaju se u neki stereotip koji o gej deckima cirkulira u nasem drustvu, pa se onda cini da ovih drugih niti nema. a zapravo ih ima.

ne znam, mozda ima neke veze i to u kojem mjestu zivis, sto mislis? vjerojatno su sanse da sretnes nekoga vece ako si iz veceg grada, koji mozda ima i neku scenu, nego ako si iz manjeg... ili je i to samo glupi stereotip?

Link to post
Share on other sites

Sigurno je veća mogućnost ako živiš u većem gradu jer ima i više ljudi. Nikad neznaš, možda se baš u nekom selu nađe prava osoba za tebe, al to je manja mogućnost. A ponekad nije dovoljan ni velki grad, ponekad ni zemlja, ko zna gdje nas to prava ljubav čeka :). A scena... mislim da oni koji su na sceni (ma što to značilo) nisu oni kojima nije do seksa :).

Link to post
Share on other sites

Meni mala mjesta, posebno ako se nalaze u nekim, uvjetno receno, zabacenim krajevima bas imaju neku posebnu draz... Zivis u nekom velegradu i nista ti se ne dogada, a onda odselis u neko udaljeno malo mjesto i... bum

A sto mislite koja je od ovih strategija bolja kad upoznas nekog tko ti je zanimljiv i zelis produbiti svoje prijateljstvo s njim/njom i u smislu aseksualne ljubavi: relativno brzo (prvom prilikom :lol: ) reci zasto ti nije pretjerano do seksa ili odugovlaciti s time i cekati "pravi trenutak"? I da li uopce postoji pravilo koje vrijedi za sve slucajeve ili se covjek treba ravnati po vlastitom "osjecaju" i varirati od slucaja do slucaja? I ako je ovo drugo bolja varijanta, kako "znati" kad je vrijeme za "otkrivanje"?

Link to post
Share on other sites

Vidim da pitaš u množini al čini mi se da smo tu samo nas dvoje :) šteta. Ja mislim da bi to trebalo što prije reć jer ako ti prođe prvi dodir, poljubac, maženje, onaj drugi će mislit da si spreman/na za sljedeću razinu, ne? Pošto sam ja dosta skeptičan oko toga, mislim da će većina ljudi odustat kad im se kaže il će htjet zadržat prijateljske odnose. Stvar je u tome da između prijateljstva i aseksualnog odnosa nema velke razlike (il bar većina ljudi to tako doživljava), danas je normalna stvar da si prijateljice sjede u krilu, leže zagrljene i takve stvari, znači da granica nije baš određena. Ako neko želi ljubavnog partnera podrazumijevat će da to uključuje seks, ako toga nema onda će se zadržat na prijateljstvu.

Link to post
Share on other sites

Bas je steta... Pa dajte, ljudi, javite se, podijelite s ostalima svoja razmisljanja, postavite pitanja....

Ako odmah kazes, mozda je nekako postenije; najbolje je biti iskren, bar se meni tako cini, a ne muljati i kombinirati... Ali opet, ako gledas iz malo drukcije pespektive, ako upoznas nekog tko je zainteresiran za tebe i ti si za tu osobu, i ako joj kazes tek nakon nekog vremena, kad se bolje upoznate, provedete neko vrijeme skupa, mozda ne bi imala nista protiv da imate neseksualnu romanticnu/ljubavnu vezu. A mozda bi te (no to su sve samo pretpostavke) da joj to kazes na pocetku odmah prekrizila kao potencijalnog partnera. E ali onda iskrsava pitanje, moze li u vecini veza proci neki period prije nego sto dode do seksa, ili vecina veza zapocinje upravo seksom? Nekako mi se cini da ovo drugo odgovara realnom stanju stvari, mozda se varam, mozda neopravdano generaliziram, ali tako mi se cini... :?

Link to post
Share on other sites

Zgleda da su balkancima zanimljivije prepirke hrvata i srba od razgovora o aseksualnosti kojoj je gle ti čuda ovaj forum i posvećen, mislim stvarno. Bolje je čini mi se reć na početku jer osoba bi se mogla zaljubit u tebe i ko zna, možda bi upravo zbog toga i pristala na aseksualnu vezu, al ja mislim da bi takva veza za nju predstavljala frustraciju i na kraju bi došlo do rastanka koji vjerojatno nebi lako pao ni jednom ni drugom partneru. Danas se seks po meni najčešće javlja na početku veze, na neki način i opravdano jer seks je znamo neizostavan dio tradicionalne veze i ako nema slaganja na tom području kad tad će doć do prekida. Pa kolko se samo parova rastaje zbog seksualnog nezadovoljstva. Kaj se pedera tiče još i gore jer postoji ona podjela na pasivne i aktivne i onda nema smisla ni ulazit u vezu ako nije uspostavljen odgovarajuć kompromis.

Link to post
Share on other sites

Da, cini se da je tako, bas bez veze...

Ili ih tema ne motivira...

Uglavnom, vidim da su se prije spominjala djeca, pa da probamo, pokusat cu opet u mnozini :) : vi koji zelite imati djecu, da li bi vam bilo bitno da ta djeca budu "vasa" u bioloskom smislu ili vam to nije uopce bitno?

Meni nije bitno, cak bih radije da to bude neko siroce kojemu je potrebna paznja i ljubav.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nemogu poreći da mi nije svejedno, ipak postoji u meni želja za vlastitim potomstvom, a mislim da to svaki čovjek i osjeća, neku iskonska potrebu za očuvanjem loze. Ali naravno da bi bio i više nego zadovoljan da mogu ljubav pružiti i posvojenom djetetu koje bi volio kao svoje vlastito. Nije me dugo bilo, sori mb, sumnjam da ću tu više dolaziti jer vidim ostali smo samo nas dvoje, pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

OMG that is weird I can understand what you wrote (in some way not literally) but I don't know what language is it :shock: :shock: that is freaking I'd better go

Link to post
Share on other sites

A zašto mi ne bi malo oživili ovaj forum na našem jeziku (našim jezicima)..?

Link to post
Share on other sites
reptilelover

I ja isto imam samo jedan...

Ali ih mnogo razumijem.... :D

Covjece, kad pocnem nabrajati u CV-u koje sve jezike mogu govoriti osjecam se ko genijalac.... :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa, ajde, tako nam se zove forum... Nećemo sad valjda cijepit oko toga, bitno je samo da se razumimo. Ma, možemo mi i na engleski, ali zar nam nije lakše ovako?

Link to post
Share on other sites

Da sam ga imenovala nebi se tako zvao :) Nevolim kad se to sve skupa stavlja u isti kos, je da se razumjemo ali smo dva naroda, tako da njihov jezik nije i moj i obrnuto :)

Ali to neznaci da nemozemo bit jedni s drugima ok.

ali whatever, to je to o tome

Nije nas puno ovdje, je da smo mala zemlja ali nije vrag da su svi toliko nabrijani na sex??

Link to post
Share on other sites
reptilelover

Pravo da ti kazem... It's easier for me to “speak” like this in English…. :D

It might be because of all those books I read in English….

Or I am just a super genius… :lol:

Link to post
Share on other sites
reptilelover
Nije nas puno ovdje, je da smo mala zemlja ali nije vrag da su svi toliko nabrijani na sex??

Ma nisu. Samo moda nisu culi za ovo... Da slucajno nisam naletila na onaj jedan clanak u jutarnjem (ili je to mozda bio vecernji :? ) ne bi znala za ovo...

Link to post
Share on other sites
reptilelover

Oh shoot!!!! And I thought I was a super genius… :( You made me cry… :(

Link to post
Share on other sites

ma da ali brijem da vecina mladih ima net, a jedan postotak tih istih bi trebao imat barem neke dvojbe oko vlastite sexualnosti, so why not google it? Not that I care really, dnot know why I even brought it up to be honest :)

Link to post
Share on other sites
Oh shoot!!!! And I thought I was a super genius… :( You made me cry… :(

wow u remind me of my bro, thats not u is it asshole

Link to post
Share on other sites
reptilelover

Well, to tell you the truth – I just assumed everybody was like me (more or less) and that they just exaggerated on TV or newspapers… Pa mi nije palo na pamet uopce traziti nesto ovakvo na netu…

I have to go by the way, I am going on a little vacation…

See you people u srjedu….

Link to post
Share on other sites
Da slucajno nisam naletila na onaj jedan clanak u jutarnjem (ili je to mozda bio vecernji ) ne bi znala za ovo...

Ma, ljudi vjerojatno ne znaju za ove stranice. I ja sam ih sasvim slučajno našla tražeć po Google-u bilo šta o aseksualnosti.

Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...