Jump to content

Any ex-Yugoslavians (Serbo-Croatian language)


niceguyvan

Recommended Posts

Any guys or girls from ex Yugoslavian countries (West Balkans), who speak Serbo-Croat or Macedonian? Would be nice to meet here or somewhere else, and possibly make friends,. A nice guy here; Pozdrav;

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
Dobos Torte

Pozdrav, u nadi da ste svi još uvek tu. Ja sam iz Srbije, iz Beograda.

Link to post
Share on other sites
Dobos Torte

The others in this thread most likely cannot read Cyrillic as they come from parts of ex-YU where it's not used.

I use it when writing, exclusively. But online, for the sake of people like them, I use only the Latin script.

Link to post
Share on other sites

Izvini! Zdravo, ja sam bio u Hrvatskoj dva puta pre. Bilo je lepo tamo, mnogo sunca i dobra hrana. Nisam toliko dobar u srpskom kao to možete zamisliti.

(My apologies. Hi, I've been in Crotia two times. It is nice there with much sun and good food. My Serbian is not that good which you probally see :p )

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Dobro je da nas ima, evo poslije godinu dana posjecujem ovu stranicu. Ja zivim u Kanadi, I htio bih upoznati aseksualnu osobu naseg porjekla ovdje. Malo sam stariji (47 godina), ali potraziti zivotnog partnera se moze u svako doba. Dobar covjek ovdje, za dobru zenu, ali bez sexa. Pozdrav;

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Topli pozdravi iz hladnog Splita.

Kratko da se predstavim: 40 godina, obrazovan, uvijek mislio da sam gay, u biti sam homoemotivan, seks me ne zanima ni pod razno, soliram već 9 godina...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Pozdrav svima,

Dugo sam clanica AVENa, ali nisam do sada postovala. Zivim i studiram u Beogradu. Neke od vas sam upravo kontaktirala privatno. Upravo sam u koautorstvu zavrsila tekst o aseksualnosti koji ce izaci u jednom zborniku, a trenutno pisemo tekst o (ne)vidljivosti aseksualnosti u Srbiji i Hrvatskoj. Ako neko zeli da ucestvuje u istrazivanju i vidi ovu temu neka mi se slobodno javi privatno :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Eee gde ste braco Balkanci!

Konacno da mogu da pricam sa ljudima na mom jeziku🙋

Topli pozdravi iz Srbije🇷🇸😊

Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...