Jump to content

Witam :)


James_Poland

Recommended Posts

Hej tam!!!!

Nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo mi tu Polakow brakowało!!!

Ja teraz mieszkam w Stanach ale w Polsce jestem z Morąga (pomiędzy Elblągiem a Olsztynem) więc z bardzo bliska.

Ostatnio nie mogę spędzać tak dużo czasu na AVEN jakbym chciała ale staram się odwiedzać jak najczęściej.

Link to post
Share on other sites

Witam was serdecznie. :D

Osobiście dowiedziałem się o aseksualiźmie po prostu szukając w internecie czegokolwiek na ten temat. Już od jakiegoś czasu wiedziałem, że odnoszę się do spraw seksu inaczej niż większość ludzi. Szukałem takich samych osób w internecie i znalazłem to forum. Byłem mile zaskoczony rozmiarem zjawiska. :) A co do znajomości tego tematu w Polsce to faktycznie jest niewielka, ale ostatnio w jednej z ogólnokrajowych gazet pojawił się artykuł na ten temat, więc myślę, że z czasem będzie coraz lepiej.

Link to post
Share on other sites

A to niespodzianka - nie przypuszczałam, że można będzie na AVEN podyskutować po polsku :D Super :D Pozdrawiam wszystkich z Gdańska :D

Link to post
Share on other sites

A jednak można. :) Dziękuję za pozdrowienia. Jestem właśnie z Gdańska. :shock: ;)

Cały czas staram się w jakiś sposób uświadamiać ludzi w okolicy o istnieniu takiego zjawiska jak aseksualizm ale mówiąc szczerze natrafiam na mur niezrozumienia. Obawiam się, że minie jeszcze sporo czasu, zanim będzie się można w naszym pięknym kraju przyznać do tego i nie być uznawanym za dziwaka. Zastanawiam się nad stworzeniem jakiejś polskiej strony www na ten temat ale mam trochę mało informacji. Gdybyście mieli jakieś ciekawe pomysły to dajcie znać.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to Kamikola tworzy stronę po polsku - w linkach widziałam adres tej stronki.

A poza tym - z Gdańska? Wow :wink: Jaki ten świat mały :shock:

Co do uświadomienia i przyznania - ciężka sprawa - wśród moich znajomych nikt nie wie, że jestem aseksualna. W zasadzie to wie tylko moja Mama i przyjęła to bardzo pozytywnie - zresztą zawsze mnie wspierała, więc nie spodziewałam się innej reakcji :) Tacie nie mówiłam, bo... nie sądzę, żeby zrozumiał do końca. Ma dość tradycyjne podejście do życia.

Ostatnio na jednym z forów zamieściłam artykuł dotyczący aseksualizmu i ogólnie reakcje były raczej na zasadzie wyśmiewania lub ignorowania zjawiska - ktoś nawet zasugerował, że to jedna wielka ściema. :?

Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji - Meretseger skąd znasz polski?

Wychodzi na to, że Violist też jest Polką :) Czyli całkiem niemało nas na tym forum :D

Link to post
Share on other sites
PS hej Kami, nice to see you on the boards again. i was thinking you'd guess my Jeopardy question for sure. ;)

Which question?

Tak, utworzylam polska strone o aseksualnosci

www.aseksualnosc.freesite.org

Nawet dodalam forum i juz coraz wiecej Polakow sie odzywa. Zapraszam.

:D

James - gratuluje odwagi. Ja jeszcze nikomu nie powiedzialam. Kto wie moze mnie kiedys zobacza w telewizji. :lol: Zreszta powinnam juz miec niedlugo kasete z ChumTV. Powiedzieli, ze dostane kasete jak wyswietla ten program a podobno ma wyjsc pod koniec stycznia wiec juz niedlugo... szkoda, ze moja rodzina nie zna angielskiego. Bym im przyslala i wtedy nie musialabym nic tlumaczyc... akurat! Pewnie jeszcze wiecej bym musiala tlumaczyc.

Nie ma jak z tego wyjsc.

Tak przy okazji, jak sie mowi 'coming out' po polsku? Jest w ogole jakas polska wersja? Wiem, ze na jakiejs polskiej gejowskiej stronie znalazlam i wcale tego nie tlumaczyli.

Link to post
Share on other sites

I know it. I know it. I just recently saw that movie 'Stara basn'. It was in there. I think it was................. Popiel?

What do I win??? :D

Link to post
Share on other sites
What do I win?

hehehe, only everlasting fame. ;)

in the original thread, you would have won the right to pick the next question.

Link to post
Share on other sites
twoja strona internetowa jest naprawde rewelacyjna. gratuluje!

:P Dzieki. Ale musze zaczac nad nia znowu troche popracowac. Juz zaczelam pracowac nad malym dodatkiem do 'Co dalej?' i mam duzo innych pomyslow ale ciezko jest znalezc czas.

Wiecie co? Na poczatku bylo mi trudno znajdowac slowa by opisac to wszystko w cywilizowany sposob a teraz juz do takiej wprawy doszlam, ze sama siebie zaskakuje. Za kazdym razem jak pisze czuje jakbym przemawiala do tlumow. :D

Edit: Mam do was pytanie. Nikt mi tego jeszcze nie wypominal wiec moze martwie sie na marno ale nie jestem pewna czy polskie litery wychodza na mojej stronie. Jak probuje na nia wejsc zawsze smieszne znaki wyskakuja i musze zmieniac encoding by polkie sie pojawily. Zawsze sie zastanawiam czy to dlatego, ze probuje sie na nia dostac z angielsko-jezycznego komputera czy, w Polsce tez komputery nie chca wylapac tych liter.

Odkrylam sposob by to naprawic ale wtedy bym musiala przepisywac kazdziutka strone i szczerze mowiac tego mi sie nie chce. Wiec, co u was sie pojawia?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

I w koncu AVENguy zrobil nam polskie forum :D

asexuality.org/pl

Jeszcze pracuje nad ta strona ale mozecie sie wpisac. Latwiej bedzie sciagnac tam ludzi jak juz bedzie cos do poczytania. :D

Link to post
Share on other sites

I w koncu AVENguy zrobil nam polskie forum. :D

asexuality.org/pl

Jeszcze mam sporo roboty z nia ale juz mozna sie wpisywac. Wpadnijcie i wpiszcie cos. Latwiej bedzie ludzi tam sciagnac jak juz bedzie cos do czytania. :D

Jestem otwarta na sugestie co do nazywania sekcji (jak w AVEN: Announcements, Welcome Area i reszta). Oczywiscie nie bedziemy jeszcze rozdzielac je na tyle czesci co tutaj ale przydalyby sie porobic jakies grupy. Moze ze trzy na poczatek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hi all:) I'm Czech, so I can read Polish pretty well and understand, but not speak by it.. So if you don't mind I will read conversations here and try to learn more of your language to join conversations , ok? :) ( I don't want to use the language that I could make serious mistakes in..)

Link to post
Share on other sites

Cześć Nat. :D

Pomyślałam, że może was się zapytam. Czy chcielibyście brać udział w programie o aseksualności? Polski dziennikarz się ze mną skontaktował. Oferta nadal jest ważna nawet jeżeli nie mieszkacie w Polsce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jestem na tej stronie pierwszy raz i bardzo mi milo ze sa tu takze moi rodacy

mam nadzieje ze bedziemy w kontakcie :)

pozdrowienia

Pippi

Link to post
Share on other sites

Czesc Pippi. :)

Albo mi sie wydaje albo ktos zmienil swoje imie...... :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Wild Seven
Cześć Nat. :D

Pomyślałam, że może was się zapytam. Czy chcielibyście brać udział w programie o aseksualności? Polski dziennikarz się ze mną skontaktował. Oferta nadal jest ważna nawet jeżeli nie mieszkacie w Polsce.

I just wonder, that would be on your national TV, like Polsat, or something like regional one? :wink: (hehe.. I think I would be able to catch some Polish shows, so I'd watch it if anyone from here went there :wink: )

Link to post
Share on other sites

Propozycja byla z duzej stacji (nie wolno mi powiedziec ktorej) do popularnego talk show ale to juz bylo troche czasu temu i nikt sie nie zglosil wiec nie wiem czy do tego dojdzie. Nie slyszalam od tego dziennikarza juz od jakiegos czasu.

Sama sie czasem zastanawiam czy gdybym byla w Polsce czy bym sie odwazyla. Z jednej strony nie czuje sie jeszcze gotowa by powiedziec rodzinie a z drugiej chcialabym zrobic wszystko co w mojej mocy by rozniesc 'wiesc' wsrod Polakow (teraz naprawde czuje sie jakbym byla w sekcie :) ). Moznaby bylo to zrobic anonimowo ale wtedy jaka wiadomosc przesle? Ze sie wstydze bycia aseksualna? Ze cos jest w tym wstydliwego?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Serdecznie witam rodaków!

Bardzo się cieszę, że mogę powiększyć wasze grono.

Trochę mnie boli to, że aseksualność w Polsce jest tak samo dziwna jak nekrofilia ( :wink: ) . Prawdę o sobie odkryłem niedawno buszując po necie. Znalazłem artykuł na o2.pl pod tytułem "Tylko bez seksu" i jakoś mnie tak przyciągnęło. Czytając go wmurowało mnie w podłogę. To było zupełnie tak jak ze mną. Zawsze wiedziałem, że jest coś nie tak ze mną. Teraz już wiem co. Ale to nie jest ani złe, ani dziwne. Poprostu to jest normalne dla niektórych.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Athena Kenobi

Hej! Witam wszystkich!

Moja historia tez tam jest.

Mam propozycje - czy kazdy, kto natknie sie na jakis artykul o a w polskiej prasie, moze podawac do niego linka? Takie polskie media watch?

Dobrze wiedziec, co o nas pisza... I, niestety, kiedy zaczniemy byc w Polsce opisywani jako egoisci i w ogole gorsi od pedofili... :()

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, dziewicy i prawicze. :D To prawda, że aseksualisci pewnie będą opisani w prasie jako potwory, i to mnie przeraża, przecież Polska nie jest zacofany kraj. Dobrze że nie mieszkam w Iranie (pewnie bym był terrorystem), tak jak moja koleżanka - ona chyba mnie lubi, ale w jej kraju nawet nie można być na ulicy z facetem który nie ma żony. Ale oba lubimy pijaństwo ^_^

Link to post
Share on other sites

Witam!

Jak milo sie dowiedziec, ze sa tu tez ludzie z Polski, w dodatku z gdanska :D I ze jest polskie aseksualne forum (juz ide zobaczyc!)

Wild Seven -> jaki fajny avatar :D masz cos wspolnego z manga / j rockiem / japonia?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

No Salomea musisz się znowu rejestrować. Mieliśmy drugą falę powodziową. Ta nas wzieła znowu spowrotem do 16 pazdziernika.

Ja tu kosmitce miłosnego posta napisałem a tu wszystko znowu znikło. :roll: Teraz już mi się niechce pisać jeszcze raz. Może jutro napiszę.

Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...