Amphioxus

Any Romanians Around Here?

Recommended Posts

GreenCircles

învăț română acum, dar nu o vorbesc foarte bine și nu știu prea mult. dar eu vreau să învăț!

DamienArmitage

Probabil

Andrei_Popescu

Salut. Nu stiu exact daca am nimerit unde trebuie. "Problema" mea e cam asa: Din ce am observat majoritatea barbatilor cand se uita la o femeie isi pun intrebarea "oare ma pot culca cu ea?". In cazul meu e mult mai diferit. La mine sexul e ultimul lucru la care ma gandesc. Eu imi pun urmatoarele intrebari:

1. Oare e singura (nu doresc sa ma incurc cu pritenele altora - cum e vorba aia "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face")

2. Oare ce ii place sa faca? - Mai exact ce activitati ii plac sau in ce locuri doreste sa mearga.

3. Cum se poarta cu ceilalti? - Felul in care cineva se poarta cu strainii spune mai multe despre acea persoana decat felul in care se comporta cu persoanele apropriate.

4. Se poate intretine singura? - Chiar daca nu ma deranjaza sa ajut pe cineva la nevoie, nu vreau sa am de-a face cu un parazit. Incerc sa evit femeile care profita de pe urma barbatilor. - Chiar am fost intr-o astfel de situatie, iar cand i-am spus ca pentru moment doresc sa fim simpli prieteni, fata nu a mai dat nici un semn. Concluzia (cel putin in opinia mea) a fost clara: dorea sa profite de pe urma unei relatii amoroase, nu vad alt motiv pentru care cineva ar spune "Nu" la a-si face un prieten in plus.

5. Oare cat de important e sexul pentru ea. Cunosc un exemplu in care o fata si-a parasit prietenul pentru ca acesta primise un servici care nu ii permitea sa o vada foarte des. Ea a spus "doar nu o sa stau cu cineva cu care ma vad la cateva luni" raspunsul meu a fost "De ce nu? Cu cat astepti mai mult cu atat e mai special momentul in care il vezi." - Despre o astfel de persona nu pot spune decat ca la greu te lasa. Acest tip de femeie, dependenta de sex, incerc sa il evit.

Relatia perfecta o vad in felul urmator: Doua persoane de sex opus care stau impreuna datorita prieteniei si pasiunilor comune pe care acestea le au si ca un bonus (dar nu obligatoriu) mai au parte si de sex fie doar pentru a avea copii fie si doar de placere. Sunt de parere ca sexul ar trebui sa conteze 0% intr-o relatie. Personal daca as avea de ales intre 2 femei: A si B, A - un fotomodel, care e dispusa sa imi indeplineasca orice dorinta sexuala, dar care nu are nimic in comul cu mine (ex. Mie imi plac: jocurile de societate, airsoft-ul, zborul cu parapanta, inot, ski, productie de filme, scris, discutii inteligente, etc., ei ii plac discotecile, telenovelele, barfele, etc.) si B - O femeie nu la fel de frumoasa ca A, cu o fobie de sex, dar care sa aiba macar cateva pasiuni comune cu mine, as alege-o pe B, chiar si cu riscul ca s-ar putea sa nu facem sex niciodata.

Acum de ce am spus ca nu stiu daca am nimerit unde trebuie. Nu stiu daca sunt asexual din nastere sau pur si simplu imi aplic principiile in asa masura incat am dezvoltat un fel de instinct care ma face sa nu vreau sex deoarece am ajuns sa il vad ca pe o arma de manipulare. Pana in momentul de fata nu am facut sex, nici nu m-am pupat in "stil frantuzesc" cu vreo fata (sau baiat - sa nu va vina vreo idee la astia pe invers, daca vedeti nesajul :), nu stiu sigur daca sunt asexual dar va pot spune 100% ca nu sunt homosexual).

Am dat "join" si la grupul de FB: https://www.facebook.com/groups/690429427755301/?fref=mentions

Sporck

Suntem foarte putini romani pe aici din cate vad :))