Jump to content

Any Romanians Around Here?


Recommended Posts

Salut!

Si eu sunt din Romania.

Ma bucur sa vad ca mai scrie lumea pe-aici ^_^

Eu am aflat de asexualitate in urma cu vreo 4 ani. Nu a fost chiar un moment "Aha!" fiindca nici acum nu stiu exact unde ma incadrez, dar multe lucruri incepeau sa se clarifice si a fost o usurare sa aflu ca nu sunt 'bolnava'.

Voi cum ati aflat?

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Eh, m-am prins asa, din diverse experiente si facand mult research pe asexualitate. Nu a fost un sigur moment, mai mult un buoldup de momente.

Cat despre intalnire, putem sa ne mutam pe ala de meetup? E adevarat, ultima postare a fost in 2007, dar il putem reinvia.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No serus!! Cluj aici. ma tot gandeam daca gasesc cativa romani, si abia azi m-am gandit sa caut dupa tara :))

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Am si eu o idee. Ati vrea sa facem un grup pe fb sau skype, doar pentru noi, cei din romania? De exemplu eu sunt pe un grup pt aromantici pe skype (desi e international) si e mai usor de tinut legatura.

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

fb? eu nu prea folsesc skype. si paca fb merge mai bine tr grupuri :D merge careva din cluj in shelter azi? :D

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Fb it is, o sa-l fac si grup secret eventual, sa nu fie probleme si toata lumea sa se simta safe. Da astept sa mai confirme lumea ca ar fi interesata.

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Perfect, o sa mai astept sa se mai stranga pareri, mai dau si mesaje, si chiar o sa fac unul, ca nu ne strica. Sa avem si noi lume relatable si care e in aceeasi tara.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Eu am tot incercat sa gasesc pe cineva in England... dar nimic :( nimic nu mai are farmec cand n-ai nici macar prieteni... sau ma rog, nu in cazul meu.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Eu am tot incercat sa gasesc pe cineva in England... dar nimic :( nimic nu mai are farmec cand n-ai nici macar prieteni... sau ma rog, nu in cazul meu.

Aveam impresia ca Anglia e mai open-minded, totusi. sigur nu e nimeni, in tot AVEN-ul? Ca am mai avzut profiluri.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Eu am tot incercat sa gasesc pe cineva in England... dar nimic :( nimic nu mai are farmec cand n-ai nici macar prieteni... sau ma rog, nu in cazul meu.

Aveam impresia ca Anglia e mai open-minded, totusi. sigur nu e nimeni, in tot AVEN-ul? Ca am mai avzut profiluri.

Ba sunt dar nu in Portsmouth! N-am eu norocul ala

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
FluffyPolyglot

Bună! Mai este o româncă aici! Eu locuiesc in Germania dar sunt născută in Sibiu. Mai este cineva din Sibiu aici? 😊

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

bine ai venit! :D

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Salutare :) Nu știam că există și români pe aici, dar mă bucur să vă văd!

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Saluuut. Pt grupul de facebook, nu primisem raspunsuri asa ca nu l-am mai facut. Intre timp, minunata mea prientare sexuala s-a schimbat (pt ca sunt super fluid) deci nu mai ma consider pe spectrul ace, desi inca ma consider conectata cu el pt ca nu voi considera sexul niciodata ca fiind progresia logica intr-o relatie. I suppose ca sunt undeva intre ace sis exual, dar leaning destul de mult spre sexual. So nu stiu daca mai pot face grupul, all considering, daca mai am dreptul. But I can still make it if you want.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Salutare tuturor! Am descoperit astăzi acest forum, încercând să aflu mai multe despre asexualitate în România. Știam termenul de ceva timp și mi-am dat seama că de fapt asta era "problema" mea :). Sunt asexual, dom'le! 😄 Mă bucur să văd că sunt și români aici. De pe unde sunteți, dragi români? 😄

P.S.: Cineva apropiat de vârsta mea? 23. 😀

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Va salut cu drag pe toti! Eu sunt George, din apropierea Sibiului,am 20 de ani si de curand,in cautare de raspunsuri pentru a afla ce e cu mine,de ce gandesc asa diferit fata de toti ceilalti,am aflat despre asexualitate si citiind mai multe,totul a devenit mai clar pentru mine! M-am mai linistit :) mai ales acum cand am vazut ca mai sunt multi in situatia mea! (Wow cat am scris si eu de fapt sunt foarte timid 😂)

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

heey guys si eu sunt ace sunt din Brasov .Am 22 de ani si ma bucur ca m am alaturat si eu in acest forum caci asa am sansa sa nu ma mai simt singur .umm am creat un grupulet pt noi cei ace daca vreti sa va alaturati ar fi grozav caci ma simt singur si as dori sa mi fac prieteni .sper ca asta sa nu sune prea ciudat ..https://www.facebook.com/groups/690429427755301/?fref=ts

Link to post
Share on other sites
On 8/20/2016 at 0:27 PM, Paul_8 said:

Salutare tuturor! Am descoperit astăzi acest forum, încercând să aflu mai multe despre asexualitate în România. Știam termenul de ceva timp și mi-am dat seama că de fapt asta era "problema" mea :). Sunt asexual, dom'le! 😄 Mă bucur să văd că sunt și români aici. De pe unde sunteți, dragi români? 😄

P.S.: Cineva apropiat de vârsta mea? 23. 😀

eu am 22 acm impliniti .sunt din brasov .Imi pare bine :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Stillbutterfly

Yep, sunt late cu vreo 10 ani, but hello!

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 5/1/2017 at 6:09 AM, Stillbutterfly said:

Yep, sunt late cu vreo 10 ani, but hello!

de unde esti ? eu sunt din brasov .ah ce mult as vrea sa va cun pe toti .daca vezi msg ul si te intereseaza te poti inscrie in grupul nostru ace de pe fb .nu suntem multi .https://www.facebook.com/groups/690429427755301/?fref=ts

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...