Zapuszczanie włosów

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Zapuszczanie włosów

Post autor: migel »

A więc jestem niemal tuż po wizycie fryzjera i chyba zdecydowałęm, że będzie to ostatnia wizyta, a minie wieele czasu zanim będzie następna. Otóż chcę sobie zapuścić włosy, 20-30cm mi starczy. Czy któryś Pan albo Pani już ma w tym doświadczenie? Tabletki? Odżywki? Niby jakieś Belissy i szampony rycynowe działają... chyba, że coś nowego się pojawiło. A i krótkie pytanie: czy z długimi włosami lepiej się wygląda jak włosy są rzadkie czy gęste?
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: klapouchy »

Na odżywkach to ja się nie znam, ale na pewno jak ktoś ma długie włosy, to lepiej jak są gęste. Dlaczego? Popatrz na Kryszaka :P
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: dimgraf »

Tak jak Klapouchy napisał. Długie powinny być gęste bo inaczej nie wygląda to choć to kwestia gustu. To jak długie wyglądają zależy od konkretnej osoby, kształtu jej twarzy i ogólnie sylwetki. Ja nie wspomagałem niczym jak zapuszczałem więc nic na temat odżywek ci nie powiem.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: Layla »

Ja zapuściłam włosy, bo nie miałam czasu iść do fryzjera :lol: Więc w sumie wyszło przez przypadek i bez wspomagaczy. Jeśli na jakiś wspomagaczach koniecznie Ci zależy, to chyba na miejscu są szampony z kofeiną. Co do innych odżywek to nie jestem w stanie nic powiedzieć, bo używam olejku rycynowego, arganowego, kokosowego albo czasem oliwy i to w zupełności wystarcza.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: migel »

No jak Kryszak to akurat bym nie chciał wyglądać :D Więc muszę zapuścić za ramiona. Wiecie, metal i te rzeczy...
Jeśli na jakiś wspomagaczach koniecznie Ci zależy, to chyba na miejscu są szampony z kofeiną.
A może być filiżanka espresso na głowę? :mrgreen:

Bez wspomagaczy to mogą trochę dłużej rosnąć niż bez. A tą fazę "Emo" trzeba jakoś przeboleć.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: Layla »

migel pisze: A może być filiżanka espresso na głowę? :mrgreen:
Tego to nie wiem :P Ja bym się tam specjalnie nie przejmowała, tylko unikała fryzjera. Prędzej czy później włosy urosną :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Libra

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: Libra »

Wcierki, wcierki!
Ponoć fenomenalnie na prędkość wzrostu włosa działa wcierka Jantar, innym takim specyfikiem do wcierania w skórę głowy jest olejek łopianowy z czerwoną papryką( Green pharmacy)

Dodatowo skrzyp, pokrzywa i ponoć picie drożdży.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: tymczasowy »

Nie wiem jak z poprawianiem gestosci, ale o dbaniu moge ci troche napisac. Bazowane na doswiadczeniach z kilkoma roznymi kobietami (wliczajac w to siostre, hihi). Co za tym idzie na kilku rodzajach wlosow.

Wlosy najlepiej myc szamponem bez silikonow (nie mam zielonego pojecia czemu), bardzo dobrym wyborem jest tutaj szampon dla dzieci z Rossmana. O taki:
Obrazek
Po takim umyciu polecam zastosowac odzywke do wlosow, tutaj tez patrzymy na silikony. Dodam, ze nie warto uzywac szamponow z odzywkami. Co do samej marki odzywek to Panna A. uzywala Isany z Rossmana - trzeba sobie tylko dobrac odpowiednia pod swoj typ wlosow:
Obrazek
Po takim myciu-splukaniu-odzywce-splukaniu dajemy naszej czuprynie przeschnac, czeszemy sie. Jezeli nasze wlosy ciezko sie rozczesuja to polecam mgielke, Panna A. uzywala truskawkowej z Avonu. Na dodatek wcieramy troche jedwabiu (od polowy dlugosci wlosow), najtanszy i najsensowniejszy znowu jest ten z Rossmana:
Obrazek

Druga sprawa to odbudowywanie utraconych wlosow. Czasami chodzi sie spac zapominajac rozpiac wlosow, czasami chodzi sie spac z mokrymi wlosami, czasami mokre wlosy sie rozczesuje. To wszystko zle wplywa na wlosy, tego unikamy jak ognia. Po mojej siostrze dodam, ze warto unikac plastikowych szczotek i grzebieni. Warto zainwestowac w grzebien drewniany. Nie wiem w jaki sposob to wplywa na wypadanie wlosow, ale wiem, ze po czesaniu plastikiem wlosy sie niepotrzebnie elektryzuja (statyka, eh).
Czasami jednak bywa tak, ze wlosy sie po prostu zaniedba. Wtedy polecam i od siebie juz (serio) Olej Kokosowy 100% Naturalny z super-pharmy. To male dziwne cos dziala cuda.
Nie sadzilem, ze moja niepotrzebna wiedza sie przyda.
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: melodia »

Czy któryś Pan albo Pani już ma w tym doświadczenie? Tabletki? Odżywki?
Tabletek nie polecam, ze wszystkich przypadków, które znam- w czasie brania tych tabletek dziewczyny miały włosy takie normalne, w miarę, po rzuceniu ich- powrót wypadania itp. Czyli wychodzi na to, że dopóki bierzesz tabletki masz poprawę jakąś tam, a po rzuceniu gorsze włosy niż przed braniem. No ale ilu ludzi, tyle przypadków ;)
Odnośnie odżywek- mam maskę i balsam zakupione u fryzjera. Jestem mega zadowolona, bo przeważnie używałam odżywek z różnych drogerii, nawet z wyższych półek, efekty były takie sobie, natomiast teraz mam włosy jak z reklamy. Jeśli chcesz zainwestować w coś naprawdę skutecznego- salony fryzjerskie, ewentualnie jakiś e-sklep fryzjerski, itp.
Polecam też naftę kosmetyczną, włosy nie tylko stają się gęstsze, zdrowsze, ale też nie wypadają i podobno szybciej rosną. No i też- jesli masz ochotę się w to bawić- wszelkie maseczki z jajek, cytryny, olejku rycynowego, jakieś tam miksy, cuda i dziwy- poszukaj w necie przepisów. Ja tam nie miałam na to cierpliwości :mrgreen:
Warto też zaparzać sobie pokrzywę, jest lato- grube rękawice, rwać i pić.
A i krótkie pytanie: czy z długimi włosami lepiej się wygląda jak włosy są rzadkie czy gęste?
Podobno lepiej włosy zapuszczać, jak są gęste, a ścinać- jeśli są rzadkie. Tak naprawdę nie ma na to reguły. Noś takie włosy, w których czujesz się najlepiej.
I krótkie podsumowanie, wg mnie najważniejsza jest zdrowa dieta i zdrowy styl życia. Zauważam po sobie jakie to daje efekty, zdecydowanie większe niż wszystkie specyfiki do włosów, serio.
Awatar użytkownika
Czejenka
ASiołek
Posty: 81
Rejestracja: 6 maja 2013, 13:17

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: Czejenka »

Jak sie ma rzadsze włosy, to lepiej wyglądaja krótsze, powiedzmy do ramion, bo wtedy wygląda to delikatnie i ładnie :) Włosy smutno nie wiszą, tylko maja mozliwość sobie pofruwać, nabierac powietrza :) Do tego regularnie myte powinny byc mięciutkie i błyszczące, i wtedy nawet rzadkie wyglądaja bardzo ładnie :)
Na porost włosów polecam Vitapil, sprawdzony z dobrym skutkiem :)
Obrazek
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: migel »

O, dzięki wszystkim za rady, na pewno je wezmę pod uwagę.
Libra pisze: ponoć picie drożdży.
No coś wszędzie o tym piszą, trzeba spróbować. A można tak wszystko naraz, tj. najpierw umyję głowę jakimś szamponem z kofeiną/pokrzywą, a potem wcierki? :mrgreen: Dodatkowo nażreć się tych drożdży, tabletek itp? :roll:

Dodam, że z włosami nic póki co nie mam, zdrowo wyglądają, choć niedawno mnie trochę łupież męczył :roll:
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: Patryk »

Ja zapuszczam dredy z pomocą DX2...na klacie :partyanimal:
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: migel »

Ojj na klacie to z włosami u mnie cienko, nic tam nie rośnie :roll: A co, Patryk, zostajesz Chewbaccą? :bhaloo:
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: Layla »

Już wiem, kozieradka to magiczne słowo :D Wywar z nasion kozieradki ponoć działa na porost włosów. Ale sprawdź tą informację :P Ja w ogóle nie jestem zwolennikiem odżywek, tabletek itp. Silikony obciążają włosy. Ja tam wolę zostać przy olejach i ziołach :mrgreen:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Zapuszczanie włosów

Post autor: migel »

Layla pisze:Już wiem, kozieradka to magiczne słowo :D Wywar z nasion kozieradki ponoć działa na porost włosów. Ale sprawdź tą informację :P Ja w ogóle nie jestem zwolennikiem odżywek, tabletek itp. Silikony obciążają włosy. Ja tam wolę zostać przy olejach i ziołach :mrgreen:
O silikonach nawet nie myślałem, tylko głównie natura :P Drożdże, pokrzywy i różne takie :P
Czyli można tak pić różne wywary, zamiast ograniczać się do jednego?
ODPOWIEDZ