Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Książki

Post autor: Layla »

Libra pisze: ostatnio lecę z Jo Nesbo - bardzo podobał mi się "Syn" jego autorstwa, teraz czytam serię z Harrym Hole.
Poza tym trylogia Millenium S.Larssona bardzo cacy.
Millenium Larssona to arcydzieło ^^ Seria z Harrym Hole też jest super :D Tylko strasznie szybko mi się skończyła :(
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Właśnie czytam "Seks w wielkim mieście" Candace Bushnell i coś czuję, że moja romantyczna dusza wyciąga nogi. Swoją drogą wręczyła mi tę książkę jedyna osoba, która wie o moim asostwie. Czyżby coś mi sugerowano? :shock: Myślę, że tego typu lektury to najzabawniejszy prezent dla Asa, bo choć książka z mojego punktu widzenia jest smutna to fakt, że trafiła do mnie bardzo mnie bawi :D
Ostatnio zmieniony 9 sty 2016, 20:40 przez Słomiany Zapał, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Książki

Post autor: marisaxyz »

no ale skąd aniołek wiedział że chcę przeczytać biografię Kazika? :mrgreen:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Nową lekturą jest ~bam bam bam~ "Szminka w wielkim mieście" . Mam nadzieję, że będzie lepsza od poprzedniej książki tej pisarki. Przynajmniej zapowiada się trochę lepiej. Trochę. Prezenty :) Cóż by człowiek bez nich uczynił. Hm... czytałby to, co lubi? :shock: Wytrwam.
chcę do mojej fantastyki :(

EDIT: Kolejne czytadło: "Pielgrzym" Paulo Coelho. Pierwsza książka tego autora, którą czytam. Zaczyna się nawet ciekawie, dość tajemniczo.

EDIT: Trzecia książeczka w tym roku to... Afera śródziemnomorska (Clive Cussler). Polecam fanom sensacji i przygody.
Awatar użytkownika
mikalil
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 6 sty 2016, 18:17

Re: Książki

Post autor: mikalil »

Odświeżam trochę temat, jako że przeczytałem ostatnio "Captive prince" autorstwa C.S. Pacat i zostałem zupełnie przez tę trylofię zniszczony...

Po polsku wydania nie ma i raczej się nie pojawi ze względu na tematykę. Powiem tyle, że nie mam pojęcia jak opisać to doświadczenie słowami, więc zacytuję fragment recenzji:
If there is such a genre as the gay sex slave political fantasy thriller, then Melbourne author C. S. Pacat is surely its new queen.
Jak to jeśli chodzi o YA, raczej nie można się spodziewać niczego ambitnego, ale jest to na pewno bardzo emocjonująca lektura i świetne czytadło, od którego nie można się oderwać.
i specialize in being gay and complaining
Pan_Prezes
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Książki

Post autor: Pan_Prezes »

Victor Hugo "Nędznicy" . Ta powieść to mistrzostwo świata ,a opis bitwy pod Waterloo zasługuje na nagrodę Nobla. Mimo że całość liczy ponad 2 tysiące stron , czyta się ją znakomicie. Jest to najlepsza książka przeczytana w moim życiu. Serdecznie polecam.
Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Książki

Post autor: Indiana »

Ja teraz czytam " Martina Edena" Jacka Londona. Nawet fajnie się czyta. Kupiłam za pięć złotych w antykwariacie. :)
Pan_Prezes
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Książki

Post autor: Pan_Prezes »

Anne Rice Trylogia o śpiącej królewnie . Najgorszy i najbardziej beznadziejny cykl książek jaki czytałem. Z trudem przeczytałem tom pierwszy , tom drugi doczytałem tylko do połowy. Cała akcja to w zasadzie tylko seks na różne sposoby i chłosta. No ile można ? Nie dziwi mnie że autorka wydała to pod pseudonimem. Zdecydowanie nie polecam.
Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Książki

Post autor: ColdChris »

Utknąłem gdzieś po 100 stronach na Podróży Do Kresu Nocy L.F. Celine'a, chyba dziś wrócę, bo minęło trochę czasu, ale jak dalej będzie tak zamulało to sięgnę po coś innego, ech, a tak się nastawiłem po tym jak Buki polecał w swojej literaturze :C
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
Pan_Prezes
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Książki

Post autor: Pan_Prezes »

Anne i Serge Golon cykl 13 powieści o Markizie Angelice. Można sadzić że jest to literatura romansowa. Przeczytałem wszystkie tomy i uważam ze są to znakomite powieści historyczno-przygodowe z wątkiem romansowym. Czego tam nie ma - piraci , indianie , arabowie, angielscy I francuscy koloniści w koloniach amerykańskich. Czyta się to znakomicie , a cykl filmów nakręcony w latach 60tych na podstawie kilku tomów tez jest ciekawy. Polecam.
Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: Książki

Post autor: SamotnyWilk »

Zacząłem czytać w tym roku Jo Nesbo (cykle o Harrym Hole), ale na 4 książce utknąłem i jakoś ciężko wrócić (za dużo dzieje się wokół :P )
Ogólnie Jo bardzo fajnie pisze :) Jak przebrnę przez tę książkę, pewnie kupię kolejne :lol:
Pan_Prezes
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Książki

Post autor: Pan_Prezes »

Ethel Voynich "Szerszeń" . Znakomita powieść historyczno-przygodowa z wątkiem romansowym. Akcja toczy się w pierwszej połowie XIX wieku podczas walki o zjednoczenie Włoch. Ze względu na wątki antykościelne nie wznawiana od 30 lat. Książka została dwukrotnie zekranizowana , a kilkanaście lat temu powstał serial . Kobiety podczas czytania tej książki podobno bardzo płaczą. Polecam.
Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
Awatar użytkownika
Cicha
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 8 kwie 2016, 14:39
Lokalizacja: Anywhere chwilowo Śląsk

Re: Książki

Post autor: Cicha »

SamotnyWilk pisze:Zacząłem czytać w tym roku Jo Nesbo (cykle o Harrym Hole), ale na 4 książce utknąłem i jakoś ciężko wrócić (za dużo dzieje się wokół :P )
Ogólnie Jo bardzo fajnie pisze :) Jak przebrnę przez tę książkę, pewnie kupię kolejne :lol:


Ja też lubię książki Jo Nesbo, ale niestety mam tylko pierwszą książkę z serii o Harrym Hole i utknęłam w bez pieniężnej dziurze i nie mam jak kupić reszty
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Książki

Post autor: zazu24 »

Czytam w końcu "Każdy szczyt ma swój Czubaszek". Szkoda, że mnie zawsze najsmutniejsze okoliczności pchają do zrobienia rzeczy, które dawno miałam zrobić ...
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Pan_Prezes
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Książki

Post autor: Pan_Prezes »

Giovanni Guareschi cykl książek o Don Camillo . Don Camillo jest katolickim proboszczem w nieokreślonej, włoskiej parafii, położonej nad rzeką Pad. Podczas wojny walczył jako partyzant. Jest nietypowym kapłanem: angażuje się w lokalne konflikty polityczne (przewodniczy Akcji Katolickiej i należy do partii Chrześcijańskich Demokratów), często używa przemocy fizycznej, pije wino, pali toskańskie cygara. Lubi grę w karty i polowania ze swoim psem Piorem. W nowelach często prowadzi dysputy z Chrystusem z krucyfiksu, znajdującego się na ołtarzu głównym w jego kościele. Jego przyjacielem i zarazem przeciwnikiem politycznym jest komunistyczny wójt gminy, Giuseppe Bottazzi, zwany Pepponem. (Wkleiłem z wikipedii ) Od siebie dodam że książki o jego przygodach są bardzo zabawne i wywołają śmiech największego ponuraka. Kilkakrotnie zostały zekranizowane z udziałem genialnego Fernandela jako tytułowego księdza (Kto dziś pamięta Fernadela ?) Gorąco polecam.
Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
ODPOWIEDZ