seriale

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: seriale

Post autor: panna_x »

Gotham bardzo mi się spodobało :)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: Viljar »

Rozmowa tocząca się w pracy na temat roli mediów przypomniała mi serial "Black Mirror". W Polsce doczekał się paru tytułów, więc dla jasności używam oryginalnego. Składa się to cudo z dwóch serii po trzy odcinki, których fabuła jest zupełnie różna, ale każdy z nich opisuje pewną wersję niedalekiej przyszłości (czasem to kilka, a czasem kilkadziesiąt lat) stworzonej przez obecne pokolenie uzależnione od telewizji, Facebooka i Youtube'a. Wizja przedstawiona przez twórców jest - delikatnie mówiąc - nieciekawa. Po obejrzeniu pierwszego odcinka czułem się, jakbym oberwał toną cegieł. W każdym razie dokonałem poważnej rewizji miejsc, do których w Internecie zaglądam.

Tutaj zwiastun na zachętę: https://www.youtube.com/watch?v=iHgEJeINo-Y

Troszkę więcej na temat serialu w tym miejscu
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: seriale

Post autor: Layla »

Viljar pisze:Rozmowa tocząca się w pracy na temat roli mediów przypomniała mi serial "Black Mirror". W Polsce doczekał się paru tytułów, więc dla jasności używam oryginalnego. Składa się to cudo z dwóch serii po trzy odcinki, których fabuła jest zupełnie różna, ale każdy z nich opisuje pewną wersję niedalekiej przyszłości (czasem to kilka, a czasem kilkadziesiąt lat) stworzonej przez obecne pokolenie uzależnione od telewizji, Facebooka i Youtube'a. Wizja przedstawiona przez twórców jest - delikatnie mówiąc - nieciekawa. Po obejrzeniu pierwszego odcinka czułem się, jakbym oberwał toną cegieł. W każdym razie dokonałem poważnej rewizji miejsc, do których w Internecie zaglądam.
You have my attention :mrgreen: A że aktualnie powinnam się uczyć, to sezon na odkrywanie nowych ciekawych seriali uważam za otwarty. Od miesiąca oglądam Breaking Bad, zostały mi dwa sezony. Polecam :D No i nadal czekam na Sherlocka. Jeszcze tylko rok :roll:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: seriale

Post autor: DZIEWICA8 »

A ja ostatnio zaczęłam oglądać serial "Królowa serc" na TV Puls. I muszę przyznać, że oglądam go i sama się sobie dziwię, że w ogóle to oglądam. Serial jest strasznie dziwny, naciągany, absurdalny i kompletnie nietrzymający się kupy. Jednak mimo wszystko jest wciągający i trudno by mi było przestać go całkowicie oglądać. Ech...
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: seriale

Post autor: chochol »

DZIEWICA8 pisze:A ja ostatnio zaczęłam oglądać serial "Królowa serc" na TV Puls.
To jakaś telenowela brazylijska?

Nie wiem czy to serial, ale leci w odcinkach - "Chłopaki do wzięcia". Oglądając śmieje się z desperacji kawalerów, ich wymagań, wypowiedzi, a z drugiej strony jest trochę smutne, bo każdy zasługuje na miłość, nawet taki nieżyciowy człowiek.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: seriale

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

chochol pisze:
Nie wiem czy to serial, ale leci w odcinkach - "Chłopaki do wzięcia". Oglądając śmieje się z desperacji kawalerów, ich wymagań, wypowiedzi, a z drugiej strony jest trochę smutne, bo każdy zasługuje na miłość, nawet taki nieżyciowy człowiek.
Heh, oglądałam pierwszą serię, nawet postulowałam nakręcenie czegoś podobnego, ale z bohaterami tego forum. :P Oj, tak, desperacja to matka głupich, panowie bywają pocieszni, ale trochę też im wspólczuję. Moim ulubieńcem jest pan Franek. :D
Chochoł, skoro jesteś na bieżąco, powiedz, jak on sobie radzi? :>
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: seriale

Post autor: chochol »

Franka już nie ma, tak samo jak Pana Stasia z ranczem i synkiem Andrzejem. Nie wiem czy oglądałaś jeszcze, ale ten cytat jest najlepszy, a pochodzi z ust samego Franka (nie pamiętam czy miał jej numer z gazety czy skądś indziej):
- Z ogłoszenia, noo.. No kawaler, lat 56, bez nałogów, o dobrym sercu, oryginalnym charakterze, ućciwy, pracowity, obecnie stała renta, ueee-eee - dziesięć hektarów ye ziemi, ziemia wydzierżawiona, a obecnie studiuję eee angielski, zaczynam studiować angielski, wykształcenie średniozawodowe plus kierowca, nam yeeeye no poś yy mam dom drewniany, działkę, mam buty, wszystko, odzienie nowe, wszystko, wszystko zmieniam, dezorantami się, wszystko, no... pryskam, wszystko no. Po goleniu, czy ten... Zmieniam odzież, wszystko, buty, grób mam - wszystko mam. Tylko samochodu na razie nie mam, bo skasowałem go. I żony. I kobiety.
- Co to za litania? Hehehe...
- No pragnę poznać panią. Noo możemy się zapoznać, czy nie?
- Taak! Tylko wiesz co, ja konkretnie zapraszam tylko na seks.
- Ooo tilko- tylko na seks?
- Trzeba płacić.
- Aaaa tylko na seks? A jaaa y a ja przed ślubem nie mogę, bo mam księdza w rodzie, takiej rzeczy nie uprawiam.
- Co ty księdzu wierzysz*, jak tu księża przychodzą?
- Ale przychodzą.
- Dobra, to jak: przychodzisz, czy nie?
- Aleeee yyy nn od razu na seks? Od razu na seks?
- Tak.
- Nie, nie zgadzam się przed ślubem.
- Dobrze, dobra, to na razie, pa.
- Pa, pa.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: seriale

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Oglądałam ten fragment, wkręcili go chamsko. :P
Jak to, nie ma pana Franka, Stasia i Andrzeja? Bez nich to nie warto oglądać tego show. :P
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: seriale

Post autor: panna_x »

No, rozwalił mnie ten dialog :)
W tv leciały jeszcze jakieś dwa programy też odnośnie panów szukających pań: Rolnik szuka żony i Kto poślubi mojego syna. Ktoś to ogląda? Ja nie miałam przyjemności.

Za to ostatnio zapanowała chyba istna moda na kontynuacje seriali. Chcą wrócić do Bundych po 20 latach, słyszałam, że też Z archiwum X czeka na reaktywację. Oba te seriale lubię, ale tego pomysłu, żeby przywracać seriale nie za bardzo. Pisałam już gdzieś o tym, więc nie będę powtarzać, w każdym razie mnie to nie zachwyca.

Tak samo zrobili z Czarodziejką z Księżyca- teraz wyszła jakaś nowa seria, wersja- " Crystal", bo też chcieli ją przywrócić po latach. Nie widziałam tego, ale opinie o tym nie są zbyt przychylne z tego, co czytałam. Ponoć wyszła straszna chała zamiast brawurowego come backu.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: seriale

Post autor: DZIEWICA8 »

DZIEWICA8 pisze:
chochol pisze:
DZIEWICA8 pisze:A ja ostatnio zaczęłam oglądać serial "Królowa serc" na TV Puls.
To jakaś telenowela brazylijska?
Nie wiem, czy akurat brazylijska, na pewno jest amerykańska, może meksykańska? Akcja toczy się w Las Vegas.
Zaczęłam ten serial oglądać i mnie wciągnął, zapowiadał się na bardzo ciekawy i oryginalny. Jednak z czasem bardzo się rozczarowałam. Wraz z rozwojem akcji robił się coraz bardziej niedorzeczny, absurdalny, naciągany, nierealny, niespójny i sprzeczny wewnętrznie. A jak zaczęłam czytać co będzie dalej, to już całkowicie się rozczarowałam. Parafrazują przysłowie:Im dalej w las, tym więcej lip. Żałuję dziś, że w ogóle zaczęłam to oglądać, że straciłam miesiąc na oglądanie podobnej żenującej szmiry. :( :? :x :evil: :diabel: :oops:
Ostatnio zmieniony 8 lut 2015, 21:49 przez DZIEWICA8, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
oiselle
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 6 kwie 2009, 22:10

Re: seriale

Post autor: oiselle »

Taki serial jak "Sugar rush" zna ktoś?
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: seriale

Post autor: DZIEWICA8 »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
chochol pisze:
Nie wiem czy to serial, ale leci w odcinkach - "Chłopaki do wzięcia". Oglądając śmieje się z desperacji kawalerów, ich wymagań, wypowiedzi, a z drugiej strony jest trochę smutne, bo każdy zasługuje na miłość, nawet taki nieżyciowy człowiek.
Heh, oglądałam pierwszą serię, nawet postulowałam nakręcenie czegoś podobnego, ale z bohaterami tego forum. :P Oj, tak, desperacja to matka głupich, panowie bywają pocieszni, ale trochę też im wspólczuję. Moim ulubieńcem jest pan Franek. :D
Chochoł, skoro jesteś na bieżąco, powiedz, jak on sobie radzi? :>


Ha, ha, ha. A jeśli chcesz zobaczyć prawdziwą desperację przy poszukiwaniu partnera, to polecam serial Nieparzyści na TVP Regionalnej o 13.30 od poniedziałku do piątku. Muszę przyznać, że to już nawet nie jest śmieszne, a wręcz żałosne. :? :?
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: Patryk »

Oglądał ktoś Wayward Pines? Ja obejrzałem na razie 4 odcinki i serial jest przedni.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: seriale

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Oglądałam ostatnio "Mirandę" z Mirandą Hart. Specyficzna, nieco irytująca bohaterka, z którą utożsami się każdy życiowy przegryw.

[SPOILER]


Szkoda, że zakończenie niewiarygodnie kopciuszkowe, bleah. :>
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: seriale

Post autor: Sherly »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Oglądałam ostatnio "Mirandę" z Mirandą Hart. Specyficzna, nieco irytująca bohaterka, z którą utożsami się każdy życiowy przegryw.

[SPOILER]


Szkoda, że zakończenie niewiarygodnie kopciuszkowe, bleah. :>
Wreszcie ktoś kto zna ten serial. Uwielbiam Mirandę. Zakończenie mi nie przeszkadzało jakoś :P
ODPOWIEDZ