Jump to content

Някой от България?


Recommended Posts

Има ли някой друг освен мен? Или съм единствената? :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

*raises hand*

It's a bit depressing when you think about it...

Granted, the country is quite small and many of the people here are simply not all that well informed.

Still, it's good to see that there are some people here, means I'm not alone.

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

*raises hand*

It's a bit depressing when you think about it...

Granted, the country is quite small and many of the people here are simply not all that well informed.

Still, it's good to see that there are some people here, means I'm not alone.

Ама верно си е депресиращо.

Link to post
Share on other sites

I was in Bulgaria once :)

I was Bulgarian once, but then I took an arrow to the knee.

Skyrim ref.

Anyway, still though, the lack of postings in this thread, really depressing.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Аз! Аз! Аз. Точно преди няколко часа казах, че би ми било много трудно да намеря други "аса" (is that even a thing? :D ), но даже си имаме тема, се оказва.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

'аса' май още го няма - или поне аз не съм го чувала в употреба... ама съм тотално 'за', звучи добре :D welcome to aven : )

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

"Ас", "асо" - both sound good... никога не ми се е налагало да мисля за тези термини на български. :D Also thanks! :)

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Ами не вярвам "ас" или "асове" да са официални български термини, обаче аз и една приятелка така се наричаме (тя е деми), когато говорим за тези неща така че да не ни разбират другите. :D

Link to post
Share on other sites

Сега преброих колко души сме в тази тема - 5. Плюс 2 приятелки и аромантичния ми, но хетеросексуален братовчед, общо 7 и половина. :P Малко сме, но ни има!

Link to post
Share on other sites

100% има и други хора. Ама по нашите географски ширини нежеланието за секс е толкова стигматизирано, че предполагам една голяма част от хората не желаят да се задълбочават в "проблема" - а дори и да са имали търсения и да са намерили AVEN, някои са избрали да не се регистрират.

Аз си признавам, че доста време висях само като читател - основно защото исках да видя дали форумът е място, на което бих се чувствала комфортно обсъждайки тая тема (щото имам доста неприятни наблюдения как асексуалността е обсъждана в местни форуми).

  • Like 3
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Здравейте, и аз съм българче :) И да, поне около мен, идеята, че някой може да не иска секс е просто непонятна. А за връзка да не говорим - нея "всеки" я иска. Затова много се кефя, че тук има други българи-асове - като писах в търсачката "Bulgaria" тайнично се страхувах, че никого няма да намеря. Light, имам приятелка, която е грейас, така че +2 :Д Иначе съм напълно убедена, че в България има не по-малко ЛГБТА+ хора, отколкото на запад - просто тук много малко хора са информирани за различните сексуалности, а тези, които са, се срамуват или страхуват да "излязат", и то въобще не без причина. Да осъзнаеш каква сексуалност си си е достатъчно трудно и без да се страхуваш от стигмата на тези около теб.

  • Like 2
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Здравейте, и аз съм от България - освен в тази тема, говорите ли си и някъде другаде, момичета?

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Здравейте, и аз съм от България - освен в тази тема, говорите ли си и някъде другаде, момичета?

За съжаление, поне аз не съм чула някъде другаде да има място където български асове да си говорят.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Continuous Screaming

Знаете ли че сме под Либерия на световната класация за щастие спрямо държава? Защото сме.

Любопитно ми е, само аз ли съм от София?

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Аз съм от Пловдив (както си пише в профила ми).

Link to post
Share on other sites
Continuous Screaming

Жалко. Изглежда че София отново изпълнява ролята на безжизнена пустош. Поне има стабилен внос на боза.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Неее, и аз съм в София. (странно, нали, човек очаква, че чисто статистически тук ще има повече от всичко :))

здравейте, нови хора : )

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
Velvet Cheesecake

Здравейте, драго ми и е да се запознаем. :) Не предполагах, че има други българи наокло и даже много се изненадах, когато видях темата на кирилица. :)

Нова съм за форума и за идеята, че съм някъде в спектъра, така че в момента здраво се образовам. Предполагам, че ще ми отнеме малко време да свикна с форума, но хората в AVEN изглеждат разбрани и добронамерени.

Пожелавам ви хубав неделен ден ^^

  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Здравейте! :)

Много се радвам, че има и други аса в България! ^_^

Преди няколко дена се натъкнах на тази Гугъл карта, в която може да се отбелязват всички от А-спектъра.

Иначе аз се моткам из Tumblr, където е пълно с LGBTQIAP+ блогове.

Ако някой има желание, hit me up!

Link to post
Share on other sites

Здрасти : )

Тенкс за картата - интересно наблюдение, как честотата на пиновете спада от запад на изток.

предположение 1) на изток не обичаме да се тагваме (тва е вярно за мен между другото, не се тагвам никак)

предположение 2) поста на Dreklogar горе

Link to post
Share on other sites
Velvet Cheesecake

Или нямаме Tumblr, не обичаме особено да се тагваме, а сексуалността ни още е под въпрос :D Това май ме прави 3 от 3.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Здравейте! Доста се изненадах да открия, че има тук тема на кирилица. Добре че се разрових, та да намеря този сайт. Надявам се да ми помогне да възприема някои неща за себе си. Като цяло не мисля, че някой около мен би ме разбрал, ако тръгна да обяснявам за асексуалността и начина си на живот. Дори някои от най-близките ми приятели със сигурност ще ме изгледат кат извънземно. (Баба ми сигурно ще се прекръсти.) Не искам да се натрапвам на хората около себе си, защото по принцип съм срамежлива и затворена. Сигурно много хора са в подобна ситуация.
Но е приятно е да знам, че в АVEN има и други хора от България :):)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Здрасти :) с мааааалко закъснение от месец и нещо. Спокойно - не се натрапваш на никого, нито тук, нито най-вероятно на хората около тебе. Но като човек, който е направил някакъв прогрес в разбирането на себе си и сексуалността си точно чрез много говорене и обсъждане - намери си хора, с които ти е комфортно да говориш по темата. Партньор, приятел, тук... Помага - дори и в началото да е само с усещането, че не си само ти. 

Link to post
Share on other sites

Здравейте и от мен. 

 

Long time lurker, както се казва... От доста време преглеждам форума, защото ми е интересно да чета за живота и преживяванията на хора със сходна сексуалност на моята... а мисля, че семейството и приятелите ми не биха приели лесно такъв тип дискусия :) Хубаво е, че тук влизат и българи - ще се радвам да поддържаме контакт. 

 

Поздрави!

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...